הרצאות וסדנאות עם אייל שפרינגר

עולם הרפואה המסורתית עמוק ורחב, מכיל דרכים רבות להבין מיהו האדם ומהם כוחותיו, מגוון עצום של מזונות תבלינים וצמחי מרפא, וגישות שונות לטיפול ושמירה על הבריאות.

בעמוד זה מוצגות הרצאות וסדנאות בהנחיית אייל שפרינגר. חלקן פעילות בימים אלו כחלק מקורסים, חלקן הוצגו בעבר ומחכות להתעורר שנית. במידה וזיהיתם סדנה או הרצאה המוצאת חן בעיניכם, צרו איתי קשר כדי לבדוק אם הן יוצגו בקרוב או כדי שאוכל לדעת שאתם מתעניינים ולפתוח סדנה כזו.

מוזמנים ליצור קשר,

אייל.

0523904332, [email protected]

img-016

סדנאות והרצאות:

יין ויאנג בתזונה

בעולם בו ניראה כי מרוב עצים לא רואים את היער, כאשר התמונה התזונתית והבריאותית נדמית כמורכבת להבנה ויישום יותר מאי פעם, כדאי להכיר גישה המאפשרת לעשות סדר בבלאגן. להמשך קריאה לחצו כאן

יין יאנג

תזונה מותאמת אישית – על חם קר וכל השאר

הרצאה בה ננסה להבין כיצד המזון משפיע על בריאותנו ומצבנו הנפשי על פי נקודת מבט המשותפת לרוב מסורות התזונה האסיתיות המגדירה מזון בריאות וחולי על מושגים כגון חם קר לח ויבש. נעבור תהליך של אבחנה עצמית ונתחיל להכיר את סל המזונות המתאים לנו. למידע נוסף לחצו כאן.

שפת הטעמים: השפעת הטעם על האיכות הרפואית של המזון

מוזמנים להכיר רעיון עתיק אך מהפכני: על פי הרפואות של העולם העתיק, הרפואה הסינית, האיורוודה, והרפואה היוונית- ערבית, השפעתו הרפואית של המזון ניכרת בעיקר על פי טעמו. מרירותה של החסה, מתיקות הדלעת או עפיצות הרימון נועדו ליותר מאשר גירוי בלוטות הטעם שלנו. להמשך קריאה

פלוב וטעמים

פטריות מרפא ברפואה המסורתית

לפטריות שמור מקום מיוחד ברפואה ובתזונה העממית בארצות שונות במזרח אסיה, רוסיה, אירופה, ואמריקה. לפטריות נקשרו מיתוסים ואמונות, הן משמשות לטיפול למגוון מחלות כגון סרטן, מחלות חיסון והפרעות מטאבוליות ואף קיימת התייחסות נירחבת לשימוש בהן בהקשר לצמיחה רוחנית. בהרצאה ננסה להעמיק ולעמוד על טיבן של הפטריות ומקומן בטיפול התזונתי והצמחי. למידע נוסף

 

סדנת בישול סיני עם צמחי מרפא 

צמחי המרפא מהווים חלק בלתי נפרד מהמטבח הסיני. שילוב צמחי המרפא בבישול שואב ממסורות דאואיסטיות, ממטבחי משפחות האצולה, מהמטבחים הכפריים וממסורות המנזרים.
במהלך הסדנה משלבת הרצאה בנושא של צמחי מרפא סיניים במטבח לצד התנסות פעילה בבישול מגוון מנות סיניות המבוססות על צמחים גולמיים. בסיום הסדנה תיערך ארוחה חגיגית. למידע נוסף

חם קר לח ויבש

להקל על העיכול, טיפול בבעיות עיכול עם אמצעים ביתיים

כיצד שוכחים שהבטן בכלל קיימת, כיצד שומרים על עיכול תקין וללא טרדות של גאזים, נפיחות, צרבת, שלשול עצירות ושאר מריעין בישין? הרצאה חווייתית במהלכה נבין כיצד מערכת העיכול ניפגעת בתפקודה, נוכל לראות, להריח לטעום ולהתנסות בערכת הכלים תזונתית אשר תסייע לנו בהקלה ובטיפול בבעיות עיכול שונות ונזכה בידע אשר ילווה אותנו שנים ארוכות. למידע נוסף.

חוכמת הדגן – האם דגנים מתאימים עבורכם ואם כן אילו דגנים? 

בהרצאה ננסה ליצור בהירות ביחס לאכילת הדגנים, נסביר את מקומם המרכזי במסורות התזונה ונציג את הפרקטיקות הרפואיות של התרבויות המסורתיות אשר התקיימו בזכות מגע קרוב עם מזונות אלו לאורך אלפי שנים.
נלמד כיצד המסורות של הרפואה הסינית, האיורוודה, והתזונה היפנית- מאקרוביוטית מתייחסות לאתגרים הכרוכים באכילת דגנים, מפיקות תועלת מתכונותיהם הרפואיות, ומגדירות את הדגן המתאים ביותר לכל אדם ואדם. למידע נוסף

דגן

ירקות – יותר מחמישה צבעים ליום

כולם מסכימים כי ירקות חיוניים לבריאות, אך אילו ירקות מתאימים לכל אדם ולכל מצב?
הרפואות המסורתיות כגון הרפואה הסינית האיורוודה והמאקרוביוטיקה מגדירות השפעות טיפוליות שונות לירקות השונים.
חלק מהירקות מתאימים לחיזוק במצבי חולשה, חלקם משפיעים על מערכת העיכול באופנים שונים, ישנם ירקות המסייעים למניעת מחלות ספציפיות, וקיימת אף התייחסות להשפעתם של ירקות על מצבנו הנפשי. למידע נוסף

דוכן ירקות

דיקור עם תבלין אחד

לעיתים טיפול הוא תהליך ארוך, אולם לפעמים מילה אחת, המלצה אחת, יכולה לשנות את התמונה.
תכונותיהן הקיצוניות של התבלינים הופכות אותם לכלי טיפול פוטנטיים.
במפגש הקרוב נכיר, נטעם ונריח תבלינים אקזוטיים ממסורות ריפוי שונות, לצד תבלינים פשוטים ויומיומיים. נכיר את תכונותיהם, דרכי השימוש והמינונים המאפשרים השגת התקדמות משמעותית בתהליך הטיפול ולשמירה על הבריאות. למידע נוסף

תבלינים

הרצאה: חלבון מהחי, בין מרפא וסכנה

צריכת חלבון מהחי מהווה חלק בלתי נפרד מעולמן של הרפואות המסורתיות. בדומה לימינו אנו, מזון שמקורו מהחי זוכה בתרבויות המסורתיות להתייחסות מורכבת בה מעורבים חמלה, תועלתנות, ושאלות סביב מקומו של האדם ויחסיו עם הטבע.

למידע נוסף

ביצת אלף שנה

הרצאה: הזנה עמוקה עם השומן המתאים

שומן הוא אחד מחומרי הגלם היקרים בעולם החי והצומח. מהרפואות המסורתיות מקבלות בברכה שומן איכותי ועושות בו שימושים שונים הקשורים לשיקום הבריאות, הארכת החיים, תמיכה בתפקוד מוחי, חיסוני ומיני תקין, התמודדות עם זיקנה, וכן, וגם לקוסמטיקה.

למידע נוסף

חמאת גהי

הרצאה: המקום בו דייסה הופכת למסוכנת

אחד המצבים המתסכלים ביותר עבור מטפל בתזונה הוא החמרה בלתי צפויה במצבו של המטופל, לאחר שימוש בחומרי גלם אשר היו אמורים לכאורה לסייע לו. המפתח להבנת הכישלון הטיפולי איננה תלויה רק בבחירה מחודשת של חומרי הגלם, אלא בהבנה מעמיקה יותר של הפיזיולוגיה של המטופל ושל כשלים באבחנה אשר אולי חמקו מעינינו.

בהרצאה אשר פותחת בשסתום קטן, עוברת דרך המבנה האנטומי והתפקוד של הקיבה, וממשיכה בהעמקת ההבנה של אברי מערכת העיכול בראי הרפואה הסינית, ננסה לענות על שאלות שונות: מדוע קורקבני תרנגולות משמשים את הסינים לטיפול בסוכרת, כיצד סוכר עלול לגרום לסוכרת בדרך פחות מוכרת, מדוע מרק או דייסת אורז אינם תמיד מזונות בריאים, וכיצד אפשר להימנע מעיפות אחרי האוכל.

למידע נוסף

הרצאה: לתקן עם קטניות

גם אם קלקלתם, לעיתים אפשר גם לתקן. לקטניות תפקיד משקם בעולם הטבע ובחקלאות, הן משיבות לקרקע חנקן ומשקמות קרקעות מדולדלות. בדומה לתפקידן בטבע, גם בתזונה לקטניות תפקיד משקם: הן מהוות מרכיב מזון חיוני בתהליכי החלמה, ריפוי או ניקוי. לקטניות השפעות מגוונות על משק הנוזלים של הגוף, המאזן ההורמונלי, בריאות המעי הגס, הלב וכלי הדם והשפעה המשלבת הזנה של הגוף במרכבי מזון ייחודיים לצד יכולת לסייע בתהליכי ניקוי של הגוף וסתירת רעלנים סביבתיים ופנימיים. למידע נוסף

הרצאה והתנסות: "אבחנת פנים, להביט פנימה אל המטופל"

אבחנת פנים היא כלי איבחון מרכזי המאפשר לעמוד על קנקנו של העומד מולך: נטיותיו הנפשיות, הרגלי חייו ומצבו הבריאותי. הידע ניתן ליישום בעסקים, במפגשים רומנטיים, ולמניעת מחלות.
בהרצאה נרכוש כלי אבחון מעשיים בצירוף דוגמאות מצולמות מהקליניקה והדגמה חיה עם המשתתפים.

 

הרצאה: "לעמוד שוב על הרגליים"

רבים מאיתנו סובלים מעייפות, מהתחושה המרץ של פעם אבד. בהרצאה נציג ונתנסה בכלים פשוטים מעולם רפואות המזרח לשיקום החיוניות. נכיר את עולם ה'צמחים האדפטוגניים' המסייעים לשיפור הריכוז והחיוניות, ואת הדרך לבחור את הצמח שמתאים לנו אישית.

הרצאה: "סודות אריכות הימים של המזרח"

אוכלוסיית אוקינאווה שבדרום יפן מצטיינת באריכות ימיה. בעת העתיקה, רופאים סינים הגיעו לגיל הממוצע של 75 ללא אנטיביוטיקה או ניתוחים. בהרצאה נציג עקרונות תזונתיים, צמחי מרפא והנחיות לאורח חיים המופיעים ברפואות המזרח לשמירה על אריכות חיים.

תזונה מותאמת אישית- על חם קר וכל השאר

האם הצרכים התזונתיים של כל בני האדם הינם זהים? כיצד נדע איזו תזונה מתאימה עבורינו? הרצאה העוסקת ומקנה כלים לבחירה של תזונה המתאימה לכם באופן אישי על פי עקרונות התאמת התזונה של רפואות המזרח.

טיפוח המיניות והפריון באמצעות הרפואה הסינית וההודית

העיסוק במיניות ופריון פותח לאורך אלפי שנים בקרב מעמד האצולה של סין והודו. היכולת להרות השפיעה על גורלן ומעמדן של נשות האצולה. צאצאים בריאים היוו ערובה להישרדותה של שושלת. הרפואה הסינית והרפואה ההודית עוסקות באופן נרחב בדרכים לשיפור הפוריות ולטיפוח החיוניות המינית. בהרצאה זו נציג את ההמלצות לאורח חיים, המזונות המתאימים ביותר וצמחי המרפא המשמשים לטיפוח הבריאות המינית.

טיפוח המראה באמצעות שיטות מרפואות הודו וסין

מזונות צמחים וטכניקות מיוחדות לטיפוח מראה העור והפנים על פי הרפואה הסינית והרפואה ההודית.

כוח המוח

היכרות עם מזונות, צמחי מרפא וטכניקות אימון לשיפור תפקוד המוח.

תזונת ילדים ברפואה המסורתית

בסדנה אודות תזונת ילדים מוצגות הגישות של רפואות מסורתיות שונות בדגש על הרפואה הסינית והמאקרוביוטיקה להתפתחות בריאה של ילדינו. לפרטים נוספים

תזונת ילדים

סדנת אבחנת דופק למטפלים

בשנים האחרונות פונים אלי מטפלים מתחומים שונים המעוניינים להשתלם באבחנת דופק.
אני נוהג להשתמש באבחנת הדופק גם בטיפולי התזונה, כאשר הדופק מאפשר לי לקבוע סופית את האבחנה ולהתאמת מזון למטופלים בשלבים מתקדמים בתהליך כאשר ההתאמה צריכה להיות מעודנת יותר.
המידע הזה נחוץ בעיקר למטפלים שהרקע שלהם איננו סיני- תזונאיות קליניות, נטורופתים, הרבליסטיות, ומטפלי איורוודה. למידע נוסף

אודות המרצה

אייל שפרינגר Dip.Ac,CH: מטפל ברפואה סינית עתיקה (Stems & Branches) בתזונה סינית-מקרוביוטית והרבליסט קליני ומייסד אתר ושיטת TEF לתזונה ורפואה מסורתית. מנהל המרכז לרפואה משלימה משולבת למטופלי סרטן במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). שימש כמורה בכיר לטווינה וצ’י קונג בקמפוס ברושים-אוניברסיטת תל אביב. שימש כמורה לתזונה סינית בתוכנית ללימודי רפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות ברחובות. למד תזונה מקרוביוטית תחת הנחייתה של ד”ר מירה ניאזוב ותזונה איורוודית בהנחיית המטפל פיליפ לומבארד. השתלם בסין בתזונה סינית. משלים כיום תואר בשני בתחום רפואה אסייתית ומחקר במסגרת אוניברסיטת Middlesex שבאנגליה. עוסק בחקר טכניקות טיפול מסורתיות בתזונה ובהוראת התזונה למטופלים ומטפלים. מיישם את דרך התזונה הסינית –מקרוביוטית בחייו האישיים ובעבודה הקלינית.

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!