קחו את החיים שלכם בידיים!

 • מפגשים
 • התאמה אישית
 • רמת אביב
מעוניינים לשמוע עוד

במה תרצו לטפל?

 • שיקום מערכת העיכול

  טיפול במערכת העיכול, זה הדבר המרכזי שאנו עושים, כי מערכת עיכול מתפקדת היא הבסיס לבריאות על פי כל הגישות המסורתיות.

  קרא עוד...
 • חיזוק גוף ונפש

  כשהחיים מאתגרים, כשאתם לפני או אחרי תקופה קשה בריאותית או נפשית, זה הזמן להתייעץ, להתחזק, להשתקם לקבל תמיכה וכלים שיעזרו לכם להתגבר ואפילו לצאת מחוזקים

  קרא עוד...
 • תמיכה במטופלי סרטן

  ליווי וטיפול במהלך הטיפולים הקונוונציונליים וסיוע במניעה ושיקום בתקופת ההחלמה

  קרא עוד...
 •  בעיות נשימה וחיסון

  כאשר החיסון נחלש, באלרגיות, מצבים אוטואימוניים או בעיות שונות בדרכי הנשימה

  קרא עוד...
 • הריון, פריון וגיל המעבר

  טיפול יסודי המותאם אישית עבורך ומסייע לך בשלבים המשמעותיים של החיים

  קרא עוד...
 • כאב ובעיות שלד ומפרקים

  טיפול אישי, מבוסס מחקר לטיפול בכאב ובעיות אורתופדיות

  קרא עוד...

כיצד נוכל לעזור לך?

מרגע בו תצטרפו אלינו כמטופלי הקליניקה, ההתקדמות שלכם תהיה במרכז תשומת הלב שלנו. עם השנים, צוות המרכז בהנחיית המנהל המקצועי, אייל שפרינגר, גיבש מערכי טיפול ייחודיים, המותאמים לטיפול במצבים רפואיים מאתגרים. מערכי הטיפול, וסגנון העבודה אשר נולד במרכז, מציעים כיום למטופלים את הטוב והיעיל שברפואות המסורתיות, באופן המותאם לאורח החיים ומסגרות הטיפול המודרניות. בנינו מערכי טיפול המותאמים למגוון מצבים המשלבים נקודות מבט  שונות מהרפואות המסורתיות ומהמחקר העדכני. בשל הרקע הטיפולי במסגרות משלבות, אנו שמחים לטפל ולסייע במקביל לטיפול רפואי ותוך שיתוף פעולה מלא עם הרופא/התזונאית המטפלים בך.

בנוסף למטפל/ת האישי שלך, התהליך הטיפולי יהיה במעקב של צוות מטפלי המרכז בעלי הניסיון במקרה כשלך כך שתוכל לקבל את המענה הטוב ביותר המבוסס על ידע וניסיון של מספר מטפלים.

מי אנחנו?

כולנו בעלי רקע בטיפול או בהוראה במסגרות ציבוריות דוגמת בתי חולים, קופות חולים או הוראה במכללות המובילות בישראל לרפואה משלימה.

 עדו ברק, טיפול ותמיכה במטופלים אונקולוגיים

שרון בנרף מוזס, טיפול בבריאות מערכת העיכול

ליטל אשכנזי רודד, טיפול בפריון ובריאות האשה

ג'סיקה הלפרין, טיפול במחלות מערכת החיסון בבוגרים וילדים

אייל שפרינגר, מנהל מקצועי

המצבים העיקריים בהם אנו מטפלים 

לאורך השנים רכשנו ניסיון בטיפול במגוון מצבים. הנפוצים ביניהם:

1. תמיכה במטופלים אונקולוגיים בשלבי הטיפול השונים: מטפלי המרכז מתמחים בנושא זה, עברו הכשרות בתחום האונקולוגי האינטגרטיבי, פועלים במסגרת מחלקות אונקולוגיות ברחבי הארץ, ועוסקים בכתיבה והוראה בתחום זה.

2. טיפול במחלות עיכול שונות: הטיפול הייחודי במרכז בתחומים אלו מתאפשר בזכות סיגנון הטיפול התזונתי הייחודי. אנו מטפלים במגוון מצבים, החל מכאבי בטן וקשיי עיכול, ועד למחלות מעי דלקתיות כקרוהן וקוליטיס.

3. תמיכה בתחום המיניות והפריון: המחוייבות שלנו ל"לגעת בחיים" חייבת לעבור דרך תחום המיניות והפריון. השילוב הייחודי של תזונה אינטגרטיבית, דיקור, צמחי מרפא ממסורות שונות ומיומנות האבחנה, מאפשר לנו לסייע לרוצות להיכנס להריון, לתמיכה בשיקום החיוניות המינית של נשים וגברים כאחד.

4. מחלות נשימה וחיסון ירוד: רבים פונים אלינו כאשר מתחילים להרגיש שמערכת החיסון מתחילה לקרוס, כאשר העייפות גוברת, והיכולת לפעול, לעבוד, להיות חיוניים יורדת. רכשנו ניסיון רב ב"הרמת" אנשים, וסיוע להם בשיקום מצבם הבריאותי.

5. חיזוק הגוף והנפש: מדהים כיצד מצבים כגון דיכאון, חרדה, תחושת חוסר כיוון בחיים ועייפות נפשית משתפרים עם תזונה, צמחי מרפא, דיקור ומגע. נישמח לסייע לך להתאושש גם בגוף וגם בנפש (ובשיתוף עם הרופא/ה או המטפל/ת הנפשי שלך), לתת לך כוחות כדי להתגבר על התקופה הקשה ולהמשיך לצמוח ולנוע בחיים.

6. טיפול בכאב ובבעיות שלד ושריר: שימוש בטכניקות טיפול מבוססות מחקר כגון דיקור סיני, מוקסה, צ'י קונג וצמחי מרפא לטיפול בבעיות שונות בתחום האורתופדיה והכאב.

הדרך המקצועית שלנו

אנו מכוונים לחווית בריאות השלמה, דרך החייאת השימוש בכלים אשר נוצרו על ידי בני אדם, עבור בני אדם, כלי הריפוי של הרפואה המסורתית.

 פעילות הקליניקה מושתתת על הרעיון כי בסיס ההחלמה והכוח המניע לטיפול הוא בחירתו של האדם להיות בריא. בעקבות בחירה זו מגיע שלב הלימוד של המטפל והמטופל כאחד, ובעקבותיו באים לידי ביטוי אמצעי הטיפול אשר חייבים להיות פשוטים ומובנים: מזון מתאים, אורח חיים מאוזן המתחשב באדם ובסביבה, ואמצעי ריפוי המותאמים אישית כגון שיחה, מגע, תירגול גופני, צמחי מרפא, וכלים מסורתיים נוספים. המטרה העליונה של טכניקות הריפוי המסורתיות היא חידוש הקשר של המטופל אל עולם הטבע והעולם האנושי ועל ידי כך שיקום בריאותו.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול מבוסס על שני מפגשי בסיס העוסקים בתזונה ובאורח חיים.

המפגש הראשון נמשך כשעה וחצי. המפגש השני מתקיים מספר שבועות אחרי כן ונימשך כשעה. שני המפגשים מאפשרים יצירת אבחנה ומתן הנחיות מלאות. אחרי שני המפגשים הללו בוחרים ביחד, המטפל והמטופל את תדירות מפגשי המעקב כדי לוודא שהמצב משתפר וכדי לענות לשאלות. במידת הצורך, בשלב זה, אחרי שני המפגשים הראשונים ישולבו בטיפול טכניקות נוספות כגון דיקור, טיפולי מגע או הפנייה למטפלים בשיטות טיפול נוספות.

העקרונות המנחים לפעילות הקליניקה:

חתירה להחלמה: מיקוד מירב המשאבים ומקורות הידע, ובניית מערך טיפול אישי מוכוון החלמה. התמקדות בהשגת שיפור מקסימלי בבריאות ואיכות החיים של המטופל.

אבחנה יעילה: התמחות בכלי אבחון ממסורות שונות, ושליטה במודלים מסורתיים ומודרניים להבנת תהליכים פתופזיולוגיים. חתירה לאבחנה מלאה ומדוייקת המאפשרת טיפול מדוייק ומותאם אישית, לצד תובנות עבור המטופל אודות חייו ואופן ניהולם.

רפואה מסורתית מותאמת אישית: התייחסות אינדיבידואלית והתאמת הטיפול למצבו האישי של המטופל, נסיבות חייו, מצבו הגופני והנפשי,ופוטנציאל ההחלמה שלו ברוח מסורות הרפואה הקלאסיות.

תזונה כבסיס לטיפול: שימוש נירחב בתזונה והנחיות לאורח חיים מתאים ככלי מרכזי, ראשון במעלה למניעה וטיפול במחלות. התאמת התזונה ואורח החיים למקצבים ותקופות החיים השונות.

טכניקות טיפול ייחודיות: פיתוח פרוטוקולים ותוכניות טיפול למצבים מורכבים הדורשים טיפול אינטנסיבי או ממושך, או עבור מטופלים החפצים בחווית טיפול משמעותית וחזקה יותר.

עצמאות המטופל: שיתוף פעיל של המטופל בתהליך ההחלמה. העמקת חוויית ההחלמה דרך התנסות חושית במזונות וצמחי המרפא. עידוד הלימוד והקניית מיומנויות של טיפול עצמי ובחירה מושכלת במזון ובאורח חיים מתאים עבור המטופל. שאיפה להפחתת התלות ותחושת חוסר הישע בהתמודדות עם קושי רפואי. רכישת "עצמאות בריאותית" דרך נגישות גבוהה למידע, וזמינות גבוהה של חומרי הגלם הנחוצים לתהליך ההחלמה.

זמינות חומרי גלם ומשאבים: טיפוח מאגר של חומרי גלם ייחודיים ממסורות ריפוי שונות ברחבי העולם. שימוש בחומרי הגלם הללו לצורך תהליך הלמידה של המטפלים והמטופלים, ולצורך תמיכה בתהליכי הריפוי היחודיים המתקיימים במרכז.

פשטות ויעילות: העדפת טכניקות טיפול פשוטות, אנושיות ומעוטות תופעות לוואי לשיקום חיוניות המטופל.

שילוב רפואה מודרנית ומסורתית: אנו עובדים לאורך כל שלבי האבחון והטיפול בשיתוף פעולה עם רופאי המטופל. הטיפולים השונים במרכז ניתנים תוך התחשבות מלאה בהתוויות הנגד (קונטרא-אינדיקציות) הנובעות מהטיפול התרופתי והאבחנה הרפואית. רוב מטפלי המרכז עובדים במוסדות רפואיים, ומיומנים בתקשורת ובשיתוף פעולה עם צוות רפואי.

פשרה והתאמה: שאיפה למציאת נקודת האיזון בין הצורך הטיפולי, להעדפותיו ולמגבלותיו הרגשיות והטכניות של המטופל בעמידה במסגרת הטיפול. הצעת מגוון מסלולים אפקטיביים לטיפול התואמים את ההעדפה האישית והמגבלות השונות החלות על המטופל (הענות לטיפול, תמיכה משפחתית, אילוצי זמן, מרחק מהקליניקה, ואילוצים כלכליים).

קליניקה לומדת: איסוף ידע קליני בר שימוש מתוך פעילות הקליניקה. השוואת יעילות של שיטות טיפול שונות, ופרסום ניירות עמדה ומחקרים, המבוססים על מתודות הטיפול של הקליניקה.

פרקטיקה אקולוגית: שאיפה לפרקטיקה אקולוגית בכל תחומי הפעילות: אמצעי הטיפול, הניקיון, הפרסום, הנגשת המידע והשימוש במים ואנרגיה, ללא התפשרות על איכות הטיפול והשירות הניתנים למטופלים. שאיפה זו מבוססת על ההבנה כי בריאות הפרט תלויה בין השאר בבריאות הסביבה המקיפה אותו ומשפיעה עליו.

המרכז לרפואה מסורתית הוא מרחב של חיפוש. מקום בו מתעוררת מחדש הכמיהה לגעת בחיים המבטאים חיוניות, פשטות, שמחה ועניין. אנו, צוות המרכז מנסים לחיות את חיינו בחיפוש וחוויה של אותם חיים, ולספק לבאי המרכז את חוויית ההחלמה האנושית, הכנה והמדוייקת. לשמוח ביחד על הישגים וצמיחה, ולעודד ואף לתת דחיפה קלה כשהדרך נראית ארוכה או קשה.נשמח אם תצטרפו אלינו בדרך.

 אייל שפרינגר וצוות המרכז לרפואה מסורתית.

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!