להחליט על החליטה, סדנה למטפלים בנושא מרתחים וחליטות של צמחי מרפא סיניים בודדים

מאת אייל שפרינגר

סדנה: להחליט על החליטה

הטיפול והשימוש היומיומי בצמחי מרפא בודדים או בשילובי צמחים פשוטים, מבטא רעיונות מוקדמים של הרפואה הסינית ומסורת הDAO הקשורים בטיפוח החיים (Yangsheng 养生), בפשטות ובחופש הבחירה של האדם המחפש את דרכו לבריאות.

שימוש בצמחים בודדים משפר את השפעת הטיפול: בעוד שטיפול תזונה מאפשר מתן של 21 טיפולים בשבוע (בצורת 21 ארוחות שבועיות), הוספה של מרתח או חליטה מצמחי מרפא מאפשרת לטיפול להימשך גם בין הארוחות, ויוצרת אפקט טיפולי קבוע המאיץ את השינוי במצב המטופל. חלק גדול מהצלחת הטיפול התזונתי תלויה בבחירה של הצמח שילווה את הטיפול.

לדרך טיפול זו מספר יתרונות נוספים:

1. המחיר למטופל זול יותר בדרך כלל בהשוואה לשימוש בפורמולות צמחים.
2. הכוח עובר אל המטופל: המטופל רוכש עצמאות בשימוש בצמחים, מכיר את צורתם ושמם ומתנסה בהשפעה הייחודית של כל צמח על גופו ונפשו.
3. עבור המטפל, השימוש היומיומי בצמחים הסיניים כבודדים וההיכרות העמוקה עימם, מאפשרים ביסוס הידע אודות הצמחים, כניסה בצורה חלקה יותר אל עולם הטיפול בצמחים ואף שילוב צמחים סיניים עם צמחים מקומיים.
4. עידוד מטופלים לצרוך צמחים גולמיים על בסיס יומיומי, תומך ביצירת תרבות עממית של שימוש בצמחים המסייעת בהבטחת מקומם בישראל כנגד חקיקה עתידית העשוייה להגביל שימוש בצמחים.

כיצד תתנהל הלמידה?

הסדנה תשלב לימוד תיאורטי עם התנסות מעשית. כל צמח מרפא או שילוב צמחים שיילמד ילווה בטעימה של מרתח/חליטה מהצמחים. משתתפי הקורס יוכלו לקחת הביתה את הצמחים שיישארו כדי להמשיך ולהתנסות עימם בביתם. הלימוד יאפשר מגע והעמקה בנושאים נוספים כגון איכות טיפולית (אנרגטיקה) של צמחים ומזונות, הבנת תהליכי מחלה וריפוי, וטיפול עצמי של המשתתפים בעצמם.

צאוהמרצהאייל שפרינגר, מייסד שיטת TEF ומנחה קורס המטפלים בשיטה ואת קורס "לבחור בתזונה" למתעניינים בתחום. מנהל קליני של המרכז לרפואה משולבת משלימה למטופלי סרטן בבית החולים איכילוב וממחברי הספר בישולחיים.

עלות:

עלות הקורס למטפלים ומתעניינים: 560 ₪

עלות הקורס לבוגרי קורס ההתמחות לבוגרי תזונה סינית מאקרוביוטית או למטופלי המרכז לרפואה מסורתית: 500 ₪

ליצירת קשר, התקשרו אלי ל: 0523-904332
או כתבו אלי : [email protected]

אשמח אם תצטרפו אלי אל חווית הלימוד!
להתראות,
אייל.

מיון_HONG_HUA

הרצאות נוספות:

קורס התזונה למטפלים בתזונה סינית מאקרוביוטית ע"פ שיטת TEF

מומלצי החודש

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!