אפקט החסה

מאת אייל שפרינגר

צילום אורי שפרינגר

החסה היא ירק עתיק השייך למשפחת המורכבים. מקורה של החסה התרבותית הוא בחסת המצפן: LACTUCA VIROSA, צמח בר המשמש למאכל ולמרפא, בעל השפעה מרגיעה על מערכת העצבים ודרכי הנשימה התחתונות.
השפעתה הרפואית של החסה התרבותית דומה לזו של חסת המצפן אם כי חלשה ממנה. ההשפעה זו ניכרת רק לאחר שימוש של שבוע לפחות.
טעמה של החסה מתוק ומר, והיא מייצגת את עונת האביב והקיץ. הטעם המתוק מצביע על האיכות המזינה והמחזקת של ירק זה. הטעם המר מדגיש את האיכות המנקה והמטהרת שלה.
ברפואה הסינית רבים מהצמחים המחזקים הינם בעלי טעם מתוק ומר בו זמנית.

שימושים רפואיים עיקריים
החסה משתנת, מרגיעה, מייבשת מצבי לחות כמו בצקת ותסיסה במערכת העיכול. חסה מכילה את כמות הסיליקון הרבה ביותר בין הירקות הנפוצים. העלים החיצוניים הינם העשירים ביותר מבחינת רכיבים תזונתיים כמו כלורופיל, ברזל, וויטמינים A  וC. תכולת החלבונים בחסה תורמת לבניית רקמת סחוס, עידוד צמיחת שיער, מעודדת הפרשת מיצי עיכול ומשמשת לעידוד ייצור חלב אם ולהגברתו, החסה שהשפעתה מקררת יעילה אף בטיפול בטחורים, למצבי שתן דל וחם (שתן צהוב וצורב) או דם בשתן.
החסה מכילה מרכיב הנקרא LACTUCARIUM המרגיע את העצבים בלי לפגוע בעיכול.

במקרוביוטיקה
במקרוביוטיקה משתמשים בחסה מבושלת להזנת חולי סכרת, או כמזון למטופלים עם כבד בעל תפקוד לקוי. החסה מעודדת ייצור ושימוש בגליקוגן וייצור אינסולין.
אכילת חסה יעילה אף לטיפול באנמיה: החלבונים בחסה מעודדים היווצרות המטין וגלובולין בתאי הדם האדומים, ומועילים לתפקוד בלוטות השונות כמו בלוטות הלימפה, בלוטת התריס, יותרת  המוח, יותרת הכליה, שחלות, בלוטות החלב והגופיף הצהוב החיוני לשמירת הריון בשלביו הראשונים.
זרעי החסה: הינם חסרי טעם וריח, ניתן לפזרם על מאכלי דגן וקטניות. הזרעים מותווים מסורתית לטיפול בבעיות כבד כליות וקיבה, כאשר בצורתם המונבטת מתאימים יותר לבעיות כבד. לזרעים אנרגיה מרוכזת-יאנגית.
אין להשתמש בזרעים במקרים של מחלות עיניים. עודף אכילת חסה עלול לגרום לסחרחורות ולתחושה של חוסר קרקוע.

יש לזכור כי חסה טריה קשה לעיתים לעיכול ואכילתה יוצרת גזים במערכת העיכול. כדי להימנע מתופעה זו מומלץ לשלב את החסה בבישול. כמו כן, שימוש טיפולי במזון, צמח או תבלין כדאי שיעשה בעצה אחת עם מטפל/ת בעלי ידע וניסיון.
החסה היא אחד הירקות הבודדים אשר ניתן לשלבם עם פירות באותה ארוחה.

כל התכונות שהוזכרו לעיל הופכות את החסה לירק נפלא בעל איכויות מרפא רבות. החסה מיטיבה במיוחד עם הנשים בשל תכונותיה: חיזוק הדם, ריבוי החלב, שיפור תפקוד הבלוטות ההורמונליות, עזרה בוויסות משק הסוכר וההתגברות על הצורך במתוק.

נכתב על ידי אייל שפרינגר, מייסד המרכז לרפואה מסורתית, מנחה קורס המטפלים לתזונה סינית מקרוביוטית.

לעיון נוסף:
מאגר מאמרים על צמחים מזונות ותבלינים
מתכון חסה מוקפצת
מרפאת המרכז לרפואה מסורתית

מומלצי החודש

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!