הרצאה: המרפא שבפירות

מרצה: אייל שפרינגר

פירות מציינים את נקודת השיא בחייו של צמח, שלב בו כוחות החיים מאפשרים רביה ושפע. אך עם כל השפע הזה, גורלו של הפרי הוא להיות מוקרב, להיאכל, להירקב עבור מימוש ייעודו. השימוש בפירות נושא עימו מטענים שונים ומנוגדים בתרבויות השונות, כאשר הבולט שבהם הוא מיתוס גן העדן. גם בהקשר הרפואי התזונתי הייחס לפירות הוא דו ערכי, מחד הם מצטיירים כמזון בריא, העשיר בסיבים, ויטמינים ונוגדי חימצון שונים, ומאידך קיים תמיד חשש מתכולת הסוכר שבהם והשפעתם על מערכת עיכול רגישה.
הרפואות המסורתיות דוגמת הרפואה הסינית, האיורוודה ומאקרוביוטיקה היו מודעות לאיכות הדואלית שבפירות והתייחסו לשימושיהם הרפואיים לצד אזהרות בדבר אופן אכילתם, האיכויות הרפואיות המיוחסות לכל פרי ופרי והיכולת המיוחדת בפירות לסייע לגוף להתאים עצמו לעונות השנה השונות.
בתקופה זו של סוף הקיץ בואך הסתיו נכיר את העולם העשיר של הפירות ונקנח בהרצאה אחרונה לשנה זו לקראת שנה חדשה ומתוקה עם מגוון חדש של הרצאות.
כמו תמיד ההרצאה מלווה בארוחה קלה בהתאם לנושא.

פרטים:

מועד: 27.9.19, יום ו' בבוקר בשעות 9:00-12:00
מיקום: גוש דן, המיקום יימסר לנירשמים
עלות: 250 ₪ למפגש
להרשמה, צרו קשר במייל [email protected] או בהודעת טקסט ל0523904332

המרצה:

אייל שפרינגר, מייסד אתר ושיטת TEF לתזונה ורפואה מסורתית ומנחה קורס המטפלים בשיטה, מנהל המרכז לרפואה משולבת משלימה למטופלי סרטן בבית החולים איכילוב וממחברי הספר "בישולחיים".

מומלצי החודש

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!