דג מיובש

מאת צוות האתר

דג מיובש עטוף בתבלינים- אחד המעדנים הנפוצים והטעימים ממדינות הקור!!!! מתוך הדגמה של רון פוקס בקורס התזונה למטפלים. בתאבון!

רכיבים:
20 גרם פילה (בורי/ הרינג/ כהמלצת המטפל)
55 גרם מלח ים אטלנטי
10 גרם סוכר
בקבוק חומץ
תבלינים בנדיבות: זרעי שומר, זרעי חרדל צהוב, זרעי חרדל שחור, קצח, זרעי כוסברה טחונים, זרעי כמון
נייר אפייה
חוט קצבים

הכנת_דג_מיובש_סולטניק

אופן ההכנה:
מכינים בקערה תערובת מכל התבלינים (כולל המלח והסוכר)
טובלים את הדג בחומץ, מניחים על נייר אפייה ומצפים היטב בתערובת התבלינים מכל הכיוונים.
משחילים בקצה הדג חוט קצבים ותולים לייבוש במקום מאוורר.
עוקבים אחר התייבשות הדג ולאחר מספר ימים אוכלים ממנו בתאבון רב!

דג_מיובש_פטרושקה

בראי הרפואה המסורתית

מתכון זה הופיע בסדנאות הבישול בקורס התזונה למטפלים, במקביל להצגת המתכון לדג כבוש. מטרתו: הדגמת שיטות כבישה שונות של חלבון מהחי, לכיוון יותר יאנגי או ייני.  מתכון זה מדגיש איכות YANG יותר, אשר על פי המקרוביוטיקה מאופיינת כאיכות חמימה, יבשה ומכווצת- חודרת פנימה. איכויות אלו מגולמות במתכון באמצעות טכניקת הייבוש של הדג היוצרת תנועה מכווצת כלפי פנים. טכניקות כבישה באופן כללי, הינן טכניקות 'בישול' הפועלות על עקרון הזמן ולא באמצעות אש, ומאפשרת למזון לעבור שינוי באופן פאסיבי, המאפשר לחיים המתעוררים של החיידקים לפעול עליו ולשנותו. החיידקים הפועלים בתהליך התסיסה חיוניים לטיפוח מערכת עיכול תקינה ולבריאותו של הגוף בכללותו. מנה זו מתאימה לאכילה בחורף, ובאבחנה מתאימה, יכולהה להתאים גם למצבים של קור, אנמיה ואמנוריאה (אל-וסת). יש להגביל שימוש בה במטופלים המאובחנים עם מצבים של חום, סטגנציה, לחץ דם גבוה, פגיעה בתפקודי הכליה כיבי קיבה ומערכת העיכול ומצבים נוספים מסוג YANG.

מתכון זה הודגם ע"י רון פוקס– מטפל בתזונה סינית מקרוביוטית ומנחה סדנאות בישול, צולם והועבר לכתב ע"י יעל פטרושקה (מטפלת בצמחי מרפא) נדב סולטניק וניבה כהן (מטפלים ברפואה סינית) תלמידי קורס התזונה למטפלים.

למעבר למתכוני חלבון מהחי
למעבר לדרך הבישול לחיים- סדנת בישול אישית וביתית למטופלי המרכז לרפואה מסורתית
לקביעת תור בקליניקת המרכז לרפואה מסורתית

מומלצי החודש