לקביעת תור לטיפול באסטמה במסגרת המרכז לרפואה מסורתית, התקשרו לטלפון 050-987-7-987

 

אסטמה והטיפול בה במרכז לרפואה מסורתית

אסטמה (קצרת), היא מחלה כרונית בעלת גורמים מגוונים כגון נטיה תורשתית, זיהום סביבתי ומצב נפשי.

שכיחות האסטמה בקרב ילדים ובוגרים, עולה בשנים האחרונות, כנראה עקב שינוי בתנאי החיים בתקופתנו.

 

ההתייחסות  הייחודית למטופל האסטמתי ברפואה המסורתית

הייחוד ברפואות המסורתיות השונות היא האבחנה המבדלת, המתארת מופעים שונים ומגוונים של מחלת האסטמה. האבחנה המבדלת מאפשרת טיפול מדוייק, המבוסס על תזונה, צמחי מרפא, דיקור, טיפולי מגע ואמצעים נוספים כגון אינהלציות של צמחי מרפא המתאימים למאפייני המחלה הייחודיים למטופל.

הטיפול ברפואה מסורתית למחלת האסטמה מתאפיין במיעוט תופעות לוואי, איננו מתנגש בטיפול תרופתי, ומסייע לחזרה לחיים מעוטי התקפים.

 

אבחנות מבדלות  של האסטמה על פי הרפואה המסורתית

קיימות מספר אבחנות מבדלות לאסטמה, כאשר כל אבחנה מבדלת דורשת טיפול שונה. נציג כאן 3 אבחנות מבדלות עיקריות:

 

אסטמה על רקע חולשת כליות: על פי הרפואה הסינית, הכליות, או המקבילה המערבית שלהן, בלוטת יותרת הכליה, האחראית על הפרשת קורטיזול ואדרנלין, הן הבסיס להופעת האסטמה. אסטמה שאבחנתה המבדלת היא חולשת כליות, מתעצמת בילדות ולקראת הזיקנה. טיפול במצב שכזה דורש התאמת תזונה וצמחים לחיזוק כליות.  

 

אסטמה על רקע חסימה בצ'י הכבד: מצב הקשור לרוב לאסטמה אלרגית, או אסטמה המחריפה על רקע מתח רגשי. מצב שכזה מגיב היטב לשילוב דיקור וטיפול במגע כחלק ממערך הטיפול השלם 

 

אסטמה על רקע יובש או ליחה: חלק חיוני מתהליך האבחנה הוא מענה לשאלה: האם האסטמה היא לחה או יבשה. יובש או לחות דורשים שימוש שונה בצמחים, מזונות ואינהלציות מתאימות.

 

מנגנוני הפעולה של המזונות והצמחים לטיפול באסטמה

צמחי המרפא והמזון פועלים במספר מנגנונים אפשרים:

לחלוח: חלק מהצמחים והמזונות מלחלחים בעדינות את דרכי הנשימה,  ובכך מאפשרים הקלה על גירוי במערת הנשימה, וכיוח ליחה קשה ויבשה התקועה בראות מזה זמן רב

ייבוש: במקרה של ליחה רבה ושופעת, קיימים צמחים בעלי איכות מכווצת, סופחת או משתנת, התורמת לייבוש דרכי הנשימה.

תמיכה בבלוטת יותרת הכליה: צמחי מרפא מסויימים מכילים חומרים בעלי פעילות דמויית סטרואידים אם כי בצורה מוחלשת יותר. צמחים ומזונות אחרים מכילים מרכיבים המשמשים להזנת בלוטת יותרת הכליה ולשיקומה. שימוש בצמחים ומזונות אלו מסייע לטיפול בשורש המחלה וכטיפול העשוי למנוע הופעת התקפים נוספים.

 

טכניקות טיפול תומכות

לצד הטיפול התזונתי והצמחי, אנו מציעים שילוב של אמצעי טיפול נוספים לזירוז השפעת הטיפול ולשימור המצב לאחר שהשתפר:

 

טיפולי מגע (טווינה או שיאצו): אסטמה כרונית גורמת פעמים רבות לשימוש יתר בשרירי עזר נשימתיים בשכמות, בצוואר ובבטן. שרירי העזר הופכים נוקשים, ונוקשות זו מנציחה את המחלה ומקשה על השגת רגיעה במצב. טיפולי המגע מסייעים להפחתת מתח גופני ולהרפיית שרירי העזר.

דיקור סיני/יפני: הדיקור מסייע לויסות התגובה העצבית ותגובת הדחק (STRESS) המלווים את המחלה, ומקל על ההתמודדות עם מצב זה.

שונישין לילדים: לילדים אסטמטיים נשתמש לעיתים בטכניקת השונישין- טכניקה יפנית נטולת כאב המחליפה את טיפול הדיקור ומתאימה במיוחד לילדים.

אינהלציות ביתיות של צמחי מרפא: לצורך העצמת הטיפול נמליץ לעיתים על שימוש באינהלציות מבוססות צמחי מרפא המקלות על הנשימה ומייבשות/מלחלחות בהתאם למצב המטופל.

אימון גופני מתאים: אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מספר מורים לצ'י קונג וליוגה. צורות אימון אלו מסייעות לחיזוק הגוף, טיפול בדחק, ורכישת הרגלי נשימה חדשים.

 

כלל טכניקות הטיפול המסורתיות לאסטמה  ניבחרות בקפידה, תוך כיבוד ההנחיות הרפואיות והטיפול התרופתי אשר הותוו למטופל על ידי הרופא המטפל.  

 

לקביעת תור לטיפול באסטמה במסגרת המרכז לרפואה מסורתית, נא להתקשר ל 050-987-7-987.  

 

לעיון נוסף:

תחומי טיפול במרכז לרפואה מסורתית

אודות המרכז לרפואה מסורתית

אודות המרפאה

אודות מבנה הטיפול במרכז

מומלצי החודש

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!