חיזוק גוף נפש

חיזוק גוף ונפש

כיצד ניתן להחזיר אדם לחיוניות מלאה? אנו מאמינים שכדי לטפל כראוי בנפש, מערכות הגוף צריכות לתפקד היטב. זוהי תרומתינו לטיפול בקשיים שאתם או הקרובים אליכם אולי חווים ואשר קשה להצביע אם מקורם הוא נפשי או גופני. רבות נכתב על הקשר הבלתי נפרד בין גוף ונפש, אבל כיצד הקשר הזה מתקיים? במהלך השנים אספנו ידע רב, הן מעולם המחקר והן מעולם הרפואות המסורתיות אודות חיזוק הגוף והנפש וביסוס מחדש של הקשר ביניהם.

המדע מציג מערכות רבות המשפיעות בו זמנית על הגוף והנפש: מערכת העצבים, החיסון, והמערכת ההורמונלית. משק הסוכר בדם, עצב הואגוס העובר דרך רוב האיברים החיוניים בגוף, חומרי תזונה והרגלים התומכים בבריאות המערכות הללו ושיקומן.

הרפואות המסורתיות מציגות אף הן דרכים ומערכות רבות הקושרות את הנפש לגוף ותומכות בחיוניותה, ומתארות כיצד אורחות חיים, מבנה גופני אישי, ותזונה משפיעים לטובה או לרעה על המצב הנפשי. צמחי מרפא, הנחיות לאורח חיים ומזונות שונים מותווים לטיפול בנפש ובגוף אשר נועד להכילה ולתמוך בה. הן ברפואה הסינית והן ברפואה ההודית מוגדרים טיפולים לחידוש החיוניות והחזרת כוח הנעורים. אספנו את כל הגישות הללו, מיפינו אותן היטב ומצאנו את המקומות בהן הן עשויות לתמוך זו בזו.

הצלבת נקודות המבט המסורתית והמודרנית מאפשרת יצירת טיפול התומך בחיזוק של הגוף והנפש וחזרה לחיים בתפקוד טוב יותר.

באילו מצבים כדאי להיעזר בנו?

ניתן להיעזר בנו במגוון מצבים בהם הגוף, הנפש או שניהם נמצאים במצב ירוד ואתם מחפשים מענה נוסף שיסייע לכם 'להתרומם'. נשמח לשלב את הטיפול שלנו עם מסגרת תרופתית, או טיפול פסיכולוגי.

מצבים נפוצים:

עייפות

דיכאון

חרדה

פיברומיאלגיה

מחלת הנשיקה (EBV)

שיקום אחרי תקופת מחלה או ניתוח

תחושה של 'הזדקנות מוקדמת'

פגיעה בזיכרון או פגיעה בריכוז

בעיות שינה

מיהם המטפלים שילוו אותך?

שרון בנרף (נפש, שילוב נפש ועיכול, אחרי לידה)

עדו ברק (חרדה, עייפות כרונית, שיקום אחרי ניתוח ומחלות)

ג'סיקה הלפרין (שיקום אחרי לידה, ירידה חיסונית, יצירת בית ומטבח התומך בשיקום)

תום מור (שיקום מצבים המלווים בפגיעה אורתופדית או כאב והיחלשות מערכת התנועה)

כיצד נסייע לך?

תחילת התהליך הטיפולי מוקדש לאבחנה בה ננסה לגלות מהן הסיבות האישיות שלך המונעות מהגוף והנפש להרגיש בשיאם. נתבונן במידע הרפואי, ברקע התזונתי ובאורח החיים, ונבדוק אם הוא תואם את המבנה הגופני האישי שלך על פי הידע הקיים ברפואות המסורתיות. נבנה עבורך מודל המשלב ידע מבוסס מחקר וידע מסורתי אשר יסביר מדוע הגעת למצב הזה ומה צריך לעשות כדי להתקדם משם.

הטיפול יתווה עבורך דרך שתתבטא באורח החיים, בתזונה ובטכניקות הטיפול בהן נשתמש.

טיפול שכזה עשוי לכלול הנחיות תזונה ואורח חיים, שילוב צמחי מרפא ותוספים, טיפול מגע ודיקור, או הפנייה לבעלי מקצוע נוספים מתחום התרגול טיפול הגופני והנפשי.

לעיון במאמרים שכתבנו על טיפול בגוף ובנפש באמצעות רפואה מסורתית

מחקרים התומכים בשיטות ריפוי מסורתיות לטיפול בגוף והנפש