בריאות ילדים

טיפול בבעיות נשימה וחיסון

מערכת החיסון והנשימה הן שתי מערכות עיקריות הנמצאות בחיכוך מתמיד עם העולם. בריאותן משקפת בריאות כללית של מערכות רבות בגוף, ומחלה בהן היא בדרך כלל ביטוי לכשל רב מערכתי שיש לתקן.

סיבות רבות תורמות לחיסון חלש ולפגיעה במערכת הנשימה: חשיפה לגורמי מחלה ומזהמים שונים, חוסרים תזונתיים, מחלות של מערכת העיכול, זיקנה, חשיפה לא מספקת לאור שמש ולטבע, מצב נפשי ירוד, פעילות גופנית רבה מדי או לא מספקת, מחסור במנוחה ועוד סיבות רבות.

הרפואות המסורתיות מתארות את מערכות הנשימה והחיסון כמערכות המשקפות את אופי ועוצמת הקשר הגופני והרגשי שלנו עם העולם. חולשה חיסונית מראה על קושי במגע עם העולם ונובעת מחוסר איזון בין אתגרי החיים לחוסן הגופני והנפשי אותו אנו מטפחים לאורך החיים.

מתי כדאי לפנות אלינו?

כשמערכת החיסון כבר לא שומרת עליכם, כאשר יותר מדי פעמים בשנה 'תופסות' אתכם כל מיני מחלות, כאשר כבר אי אפשר להתמודד עם האלרגיה. אם יש לכם מחלה אוטואימונית.

תחומים בהם נשמח לסייע

ירידה כללית בתפקוד מערכת החיסון

אירועים חוזרים של הופעת הרפס

זיהומים ויראליים כרוניים כגון מחלת הנשיקה (EBV)

ירידה בחיוניות מערכת החיסון אחרי מחלה ניתוח או לידה

אלרגיה

מחלות אוטואימוניות (כגון מחלת השימוטו, מחלת פרקים ראומטית)

 

מיהם המטפלים שילוו אותך

 

?

מטפלי המרכז בתחום האונקולוגי עובדים במחלקות אונקולוגיות בבתי חולים בישראל ומנוסים שילוב בין רפואה משלימה ורפואה קונוונציונלית. הטיפו

מטפלי המרכז לרפואה מסורתית בשיטת TEF מנוסים בטיפול ותמיכה במטופלים המתמודדים עם סרטן באמצעות רפואה משולבת התומכת בהצלחת הטיפול הקונוונציונאלי.

הניתן במרכז מבוסס על לימוד מתמיד של ידע מתוך הרפואות המסורתיות לצד התעדכנות קבועה במחקר עדכני בנושא תזונה, צמחי מרפא, דיוקר ושיטות טיפול משלימות נוספות.

 צוות המטפלים בתחום הרפואה המשלימה למטופלי סרטן

אייל שפרינגר

עדו ברק

שיטות הטיפול עליהן אנו מתבססים הוכחו מחקרית כמסייעות לטיפול במצבים הנפוצים בזמן התמודדות עם הסרטן כגון כאב, עייפות, לחץ נפשי וחרדה, בחילות ובעיות עיכול, נשירת שיער ועוד. 

כיצד נטפל בך או בקרוב המשפחה שלך המתמודד עם סרטן?

עם תחילת הטיפול תתבצע אבחנה המשלבת את הידע הרפואי ושיטות האבחון המשלימות. נישאף לעדכן את הרופא המטפל או בית החולים במהלך הטיפול אותו ניתן. הטיפול עשוי לכלול הדרכה לתזונה ואורח חיים מותאמים אישית, דיקור סיני, טיפולי מגע, וצמחי מרפא או תוספי תזונה.

הטיפול המשלים בסרטן יכול לסייע במספר תחומים:

-חיזוק החיוניות ומערכת החיסון של המטופל

-שמירה על משקל גוף תקין

-התאוששות מהירה יותר בין טיפולים קונוונציונליים

-מניעת מחלות נילוות הקשורות בהיחלשות הגוף

– מניעה וצמצום תופעות הלוואי של הטיפול הקונוונציונלי

-קיים בסיס מחקרי התומך בפעילות ציטוטוקסית (אנטי סרטנית) של צמחי מרפא

למחקרים התומכים בשימוש ברפואה משלימה בקרב מטופלי בסרטן:

:מאמרים באתר שלנו על שיטת TEF וטיפול בסרטן

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!