הרצאה בכנס: תזונה ואטימות מבורכת –

טיפוח שלושת מצבי התודעה באמצעות תזונה

מרצה: אייל שפרינגר

שלושה מצבים של תודעה פוקדים את האדם. כך מתארת פילוסופיית הסאמקיה (Samkhya) אשר מקורה בהודו.

על פי האיורוודה, הרפואה ההודית המסורתית, ניתן להשפיע על מצבי תודעה אלו באמצעים שונים, ביניהם גם באמצעות בחירה במזונות בעלי איכויות שונות המאזנות או תורמות להופעת מצבי התודעה הללו.

בהרצאה הקרובה נכיר את שלושת מצבי התודעה ונזהה את אלה שאנו חווים בתדירות גבוהה במיוחד. נכיר את הטוב ואת הרע בכל אחד ממצבי התודעה ואת הדרך להשפיע עליהם באמצעות תזונה המבוססת על ידע רפואי מסורתי לצד ידע מבוסס מחקר.

משתתפי ההרצאה יזכו בתובנות חדשות אודות הקשר העמוק בין תזונה ותודעה, ובכך יפתח עבורם שדה חדש של למידה ואפשרויות בחירה בדרך לשיפור איכות החיים.

פרטי ההרצאה והרשמה: 

ההרצאה ניתנת לצפייה כהרצאה מוקלטת כחלק מכנס Food for Good מבית "תודעה בריאה" המאגד את טובי המרצים, המנחים והמטפלים בתחום התזונה הבריאה בישראל. לפרטים נוספים אודות הכנס ולהרשמה לחצו כאן

על המרצה:

אייל שפרינגר MSc. Dipl. Ac. CL.Hb, מטפל ברפואה סינית והרבליסט קליני, בוגר לימודי תואר שני במחקר של רפואות מזרח אסיה. מייסד אתר TEF לתזונה ורפואה מסורתית ומנחה קורס התזונה למטפלים בתזונה סינית מאקרוביוטית. ממחברי הספר "בישולחיים-תזונה מסורתית לתמיכה במטופלי סרטן".

גישתו הטיפולית מבוססת על שילוב של כלי טיפול ממסורות כגון הרפואה הסינית, האיורוודה, המאקרוביוטיקה והרפואה היוונית-ערבית עם ידע מבוסס מחקר.

מדגיש בטיפול ובסגנון הוראתו נקודת מבט הוליסטית המחברת בין המצב הגופני, הרגלי התזונה ומסלול החיים של מטופליו.

 

מומלצי החודש