הרצאות וסדנאות עם אייל שפרינגר

עולם הרפואה המסורתית עמוק ורחב, מכיל דרכים רבות להבין מיהו האדם ומהם כוחותיו, מגוון עצום של מזונות תבלינים וצמחי מרפא, וגישות שונות לטיפול ושמירה על הבריאות.

בעמוד זה מוצגות הרצאות וסדנאות בהנחיית אייל שפרינגר. חלקן פעילות בימים אלו כחלק מקורסים, חלקן הוצגו בעבר ומחכות להתעורר שנית. במידה וזיהיתם סדנה או הרצאה המוצאת חן בעיניכם, צרו איתי קשר כדי לבדוק אם הן יוצגו בקרוב או כדי שאוכל לדעת שאתם מתעניינים ולפתוח סדנה כזו.

מוזמנים ליצור קשר,

אייל.

0523904332, [email protected]

img-016

סדנאות והרצאות:

יין ויאנג בתזונה

בעולם בו ניראה כי מרוב עצים לא רואים את היער, כאשר התמונה התזונתית והבריאותית נדמית כמורכבת להבנה ויישום יותר מאי פעם, כדאי להכיר גישה המאפשרת לעשות סדר בבלאגן. להמשך קריאה לחצו כאן

יין יאנג

הרצאה: לבחור בתזונה עם חם, קר, לח ויבש

הרצאה בה ננסה להבין כיצד המזון משפיע על בריאותנו ומצבנו הנפשי על פי נקודת מבט המשותפת לרוב מסורות התזונה האסיתיות המגדירה מזון בריאות וחולי על מושגים כגון חם קר לח ויבש. נעבור תהליך של אבחנה עצמית ונתחיל להכיר את סל המזונות המתאים לנו. למידע נוסף לחצו כאן.

חם קר לח ויבש

הרצאה והתנסות-"אבחנת פנים, להביט פנימה אל המטופל"

אבחנת פנים היא כלי איבחון מרכזי המאפשר לעמוד על קנקנו של העומד מולך: נטיותיו הנפשיות, הרגלי חייו ומצבו הבריאותי. הידע ניתן ליישום בעסקים, במפגשים רומנטיים, ולמניעת מחלות.
בהרצאה נרכוש כלי אבחון מעשיים בצירוף דוגמאות מצולמות מהקליניקה והדגמה חיה עם המשתתפים.

הרצאה חוויתית- "ריפוי עם תבלין אחד"

תכונותיהן הקיצוניות של התבלינים הופכות אותם לכלי טיפול אפקטיביים במיוחד. בהרצאה נכיר, נטעם ונריח תבלינים אקזוטיים ממסורות ריפוי שונות, לצד תבלינים פשוטים ויומיומיים. נלמד כיצד להשתמש בתבלינים לבישול ולמרפא.

הרצאה: "לעמוד שוב על הרגליים"

רבים מאיתנו סובלים מעייפות, מהתחושה המרץ של פעם אבד. בהרצאה נציג ונתנסה בכלים פשוטים מעולם רפואות המזרח לשיקום החיוניות. נכיר את עולם ה'צמחים האדפטוגניים' המסייעים לשיפור הריכוז והחיוניות, ואת הדרך לבחור את הצמח שמתאים לנו אישית.

הרצאה: "סודות אריכות הימים של המזרח"

אוכלוסיית אוקינאווה שבדרום יפן מצטיינת באריכות ימיה. בעת העתיקה, רופאים סינים הגיעו לגיל הממוצע של 75 ללא אנטיביוטיקה או ניתוחים. בהרצאה נציג עקרונות תזונתיים, צמחי מרפא והנחיות לאורח חיים המופיעים ברפואות המזרח לשמירה על אריכות חיים.

תזונה מותאמת אישית- על חם קר וכל השאר

האם הצרכים התזונתיים של כל בני האדם הינם זהים? כיצד נדע איזו תזונה מתאימה עבורינו? הרצאה העוסקת ומקנה כלים לבחירה של תזונה המתאימה לכם באופן אישי על פי עקרונות התאמת התזונה של רפואות המזרח.

טיפוח המיניות והפריון באמצעות הרפואה הסינית וההודית

העיסוק במיניות ופריון פותח לאורך אלפי שנים בקרב מעמד האצולה של סין והודו. היכולת להרות השפיעה על גורלן ומעמדן של נשות האצולה. צאצאים בריאים היוו ערובה להישרדותה של שושלת. הרפואה הסינית והרפואה ההודית עוסקות באופן נרחב בדרכים לשיפור הפוריות ולטיפוח החיוניות המינית. בהרצאה זו נציג את ההמלצות לאורח חיים, המזונות המתאימים ביותר וצמחי המרפא המשמשים לטיפוח הבריאות המינית.

טיפוח המראה באמצעות שיטות מרפואות הודו וסין

מזונות צמחים וטכניקות מיוחדות לטיפוח מראה העור והפנים על פי הרפואה הסינית והרפואה ההודית.

כוח המוח

היכרות עם מזונות, צמחי מרפא וטכניקות אימון לשיפור תפקוד המוח.

תזונת ילדים ברפואה המסורתית

בסדנה אודות תזונת ילדים מוצגות הגישות של רפואות מסורתיות שונות בדגש על הרפואה הסינית והמאקרוביוטיקה להתפתחות בריאה של ילדינו. לפרטים נוספים

תזונת ילדים

אודות המרצה

אייל שפרינגר Dip.Ac,CH: מטפל ברפואה סינית עתיקה (Stems & Branches) בתזונה סינית-מקרוביוטית והרבליסט קליני. מרכז תחום תזונה אינטגרטיבית, היחידה לרפואה משלימה משולבת לחולי סרטן במרכז הרפואי תל אביב. שימש כמורה בכיר לטווינה וצ’י קונג בקמפוס ברושים-אוניברסיטת תל אביב. שימש כמורה לתזונה סינית בתוכנית ללימודי רפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות ברחובות. למד תזונה מקרוביוטית תחת הנחייתה של ד”ר מירה ניאזוב ותזונה איורוודית בהנחיית המטפל פיליפ לומבארד. השתלם בסין בתזונה סינית. משלים כיום תואר בשני בתחום רפואה אסייתית ומחקר במסגרת אוניברסיטת Middlesex שבאנגליה. עוסק בחקר טכניקות טיפול מסורתיות בתזונה ובהוראת התזונה למטופלים ומטפלים. מייסד המרכז לרפואה מסורתית ושיטת TEF,מיישם את דרך התזונה הסינית –מקרוביוטית בחייו האישיים ובעבודה הקלינית.

מתעניינים? השאירו פרטים. נחזור מהר!